
Njegov rezime po testiranju v Bahrajnu.
Štirikratni prvak Formule 1 Max Verstappen je testiranje v Bahrajnu zaključil kot tretji najhitrejši. Kako 28-letni Nizozemec ocenjuje priprave ekipe Red Bull Racing-Ford na sezono.
Pred začetkom svetovnega prvenstva Formule 1 sezone 2026 se kaže enaka slika kot ob koncu svetovnega prvenstva Formule 1 leta 2025: vozniki štirih najboljših ekip dajejo ton.
Po zadnjem testnem dnevu v Bahrajnu je bil vrstni red Charles Leclerc (Ferrari) pred svetovnim prvakom Lando Norrisom (McLaren), nato Max Verstappen (Red Bull Racing-Ford) in George Russell (Mercedes). Z veseljem sprejemamo stave – tako namreč ne bo izgledalo v Avstraliji v začetku marca. Količina goriva v rezervoarju? Neznana. Nastavitev pogonskih enot? Ne v najmočnejši različici. Najnovejše stanje na področju aerodinamike? To bomo videli šele v Albert Parku v Melbournu.
Seveda tudi Max Verstappen spremlja, kaj počne konkurenca, vendar je Nizozemec že dovolj dolgo v tej panogi, da ve: v tej fazi se je najbolje osredotočiti na lastno delo. Max je test svoje ekipe Red Bull Racing-Ford povzel takole: »Menim, da smo se na Bahrajn pripravili najbolje, kot je bilo mogoče, in ekipa je opravila odlično delo, da smo prišli tja, kjer smo zdaj.«
»Kar zadeva moje vožnje z avtomobilom, smo v bistvu lahko izvedli celoten program, ki smo si ga zastavili, kar je zelo dobro, saj imamo zdaj na voljo veliko podatkov za pregled in analizo. Očitno je, da nas čaka še nekaj dela, da bomo postali hitrejši – to bomo zdaj tudi storili. Poglejmo, kaj bomo dosegli v Melbournu: super bo spet dirkati, vendar moramo ostati na preži.«